ERR_TIMED_OUT у браузері – причини та варіанти рішення

При відкритті деяких сайтів у Google Chrome, Microsoft Edge та деяких інших браузерах ви можете зіткнутися з помилкою «Не вдається отримати доступ до сайту», «Не вдається встановити з’єднання з сайтом» або аналогічною з кодом ERR_TIMED_OUT або, в деяких випадках – ERR_CONNECTION_TIMED_OUT.

У цій інструкції докладно про те, чим може бути викликана помилка при відкритті сайту та про можливі способи її виправити як у Windows, так і на смартфоні Android або iPhone.

Причини помилки ERR_TIMED_OUT

Помилка ERR_TIMED_OUT в Chrome на Windows та Android

Помилка ERR_TIMED_OUT або ERR_CONNECTION_TIMED_OUT повідомляє про перевищення часу очікування відповіді від сайту. Якщо після переходу на якийсь сайт він не повідомляє про помилки, але браузер протягом певного часу не може встановити з’єднання з ним, результатом буде ця помилка.

Чим це може бути спричинено? Основні причини, якщо помилка виникає тільки при доступі до певних сайтів:

 • Блокування на стороні сайту або провайдера, один із прикладів таких сайтів – vk.com при відкритті в браузері з України.
 • Проблемами чи технічними роботами на стороні сайту.
 • Високе навантаження на сайт, який ви хочете відкрити, з яким сервер не справляється.

У випадку, якщо та ж помилка виникає при доступі майже до будь-яких сайтів, проблема, найімовірніше, у вашому Інтернет-підключенні, про конкретні можливі причини — далі.

Методи виправити помилку ERR_TIMED_OUT

Якщо проблема “Не вдається отримати доступ до сайту” виникає тільки при доступі до певних сайтів, а інші відкриваються без будь-яких помилок:

 • Якщо увімкнено VPN, спробуйте вимкнути його, а якщо вимкнено — навпаки, увімкнути.
 • Враховуйте, що проблема може бути з боку самого сайту, в цьому випадку відсутність доступу, найімовірніше – тимчасове явище і незабаром все буде налагоджено. Перевірити доступність популярних сайтів можна за допомогою онлайн-сервісів, таких як Downdetector.
 • Якщо проблема виникла на комп’ютері з Windows, при цьому не відкриваються лише сайти антивірусів та комп’ютерні сайти, ймовірна причина – шкідливе програмне забезпечення на комп’ютері, докладніше у статті: Що робити, якщо блокуються сайти антивірусів.

У ситуації, коли про помилку ERR_TIMED_OUT повідомляється для всіх або майже всіх сайтів, які ви намагаєтеся відкрити, корисними можуть бути такі способи та інформація:

 1. Якщо проблема виникла на телефоні Android або iPhone, при цьому проблем із прийомом мережі немає, враховуйте, що іноді до такого може призводити включений VPN (спробуйте вимкнути). Ще одна можлива причина – обмеження швидкості доступу до Інтернету після досягнення певного ліміту трафіку (деякі оператори «ріжуть» її до 128 Кбіт/с і за такої швидкості ви можете отримати вказану помилку). Також можна спробувати увімкнути режим польоту на телефоні, а потім вимкнути його – іноді спрацьовує.
 2. Для домашнього інтернету: переконайтеся, що тариф сплачено, також перезавантажте (вимкніть з розетки і потім знову увімкніть) ваш роутер. Якщо використовується VPN, спробуйте вимкнути його.
 3. У Windows 11 та Windows 10 вимкніть проксі, зокрема «Автоматичне визначення параметрів».

Вимкнення проксі-сервера у Windows

 1. Перевірте, чи відкривається той же сайт в режимі інкогніто в браузері (зазвичай для запуску режиму інкогніто можна використовувати клавіші Ctrl + Shift + N ). Якщо в режимі інкогніто все відкривається без проблем, спробуйте: відключити всі (навіть гарантовано корисні) розширення у проблемному браузері та перевірити, чи це вирішило проблему. Якщо так, включайте їх по одному. Також може мати сенс перевірити, чи не заблоковано доступ до мережі для браузера в брандмауері Windows, або просто спробувати тимчасово відключити брандмауер для перевірки.

Використання режиму інкогніто за помилки ERR_TIMED_OUT

 1. Якщо у Wi-Fi мережі знаходиться багато пристроїв, що активно споживають трафік: наприклад, на ТБ відтворюється онлайн відео, комп’ютер активно завантажує щось із файлообмінної мережі, помилка ERR_TIMED_OUT може бути викликана тим, що для браузера не залишилося достатньо вільної пропускної здатності.
 2. Якщо для доступу до Інтернету з комп’ютера використовується точка доступу на телефоні (режим модему), причиною можуть бути обмеження на роздачу або швидкість оператора зв’язку на вашому тарифі.
 3. За наявності стороннього антивіруса або файрволла, спробуйте тимчасово відключити його і перевірити, чи це вирішило проблему.
 4. Якщо на комп’ютері є точки відновлення системи на дату, коли проблема не спостерігалася, спробуйте використати їх. Докладніше: Точки відновлення Windows 11 (підійде і для Windows 10).
 5. Спробуйте скинути налаштування мережі: Як скинути налаштування мережі у Windows 11, Як скинути налаштування мережі Windows 10.

Скидання настройок мережі Windows

Сподіваюся, один із варіантів допоможе розібратися в причинах недоступності сайту чи сайтів та вирішити проблему. Якщо ж помилка ERR_TIMED_OUT зберігається, опишіть у подробицях ситуацію в коментарях, я спробую допомогти.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *