Додаток Safe Zhejiang буде платити китайцям за доноси і анонімки

The Wall Strett Journal пише про незвичайний додаток, який грубо кажучи дозволяє китайцям стукати на інших китайців за знижку на заправці або безкоштовну каву. Називається воно «Безпечний Чжецзян» і працює по досить цікаві схемі.

Спочатку людині потрібно зареєструватися. І тут ніякої анонімності – писати кляузи доведеться від свого імені. Потім потрібно повідомити про правопорушення. Наприклад, про мудака-водія, який виїхав з місця аварії поки не приїхала поліція. Про сусіда-п’яницю, який постійно б’є дружину. Про злодія з торгового центру, на якого закриває очі охорона. А за це отримати знижку в кафе, промо-код в Alibaba, безкоштовну поїздку на таксі і т. д.

З одного боку звучить здорово – виконуй громадянський обов’язок, отримуй за це плюшки. Але, як відомо, благими намірами вимощена дорога в пекло. Додаток заохочує за заявки про будь-якій «підозрілі» поведінці. Наприклад, сусіда-Майнера або студента, який використовує VPN для доступу до Facebook.

Як пише TWSJ це здорово напружує багатьох жителів Чжецзяні так як не всі хочуть вбудовуватися в систему масового стеження країни. Однак додаток активно просувають влади міста – їм вже користується кожен десятий житель Чжецзяні, а найближчим часом аналог з’явиться і в інших китайських містах.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *