Постанова відкриває можливість підліткам подавати до суду на компанії за залежність від соціальних мереж

Вердикт також дозволяє позивачам оскаржувати твердження Meta про те, що вона знала, що її платформи викликають залежність.

  • Рішення суду США відкрило підліткам можливість подавати до суду через залежність від соціальних мереж.
  • Суддя постановив, що так званий розділ 230 не захищає компанії соціальних медіа.
  • Суддя також проклав шлях для притягнення Meta до суду.

Залежність від соціальних медіа не є чимось новим, оскільки платформи винаходять способи, щоб змусити користувачів прокручувати та споживати вміст на своїх телефонах. Тепер американський суддя постановив, що платформи соціальних мереж не можуть ховатися за одним ключовим захистом.

Згідно з даними Bloomberg, суддя округу Лос-Анджелес Керолін Кул відхилила більшість позовів, поданих неповнолітніми або батьками неповнолітніх проти платформ соціальних мереж. Однак суддя постановив, що Meta, Snapchat, TikTok і Google не можуть використовувати розділ 230 або Першу поправку Закону про пристойність у комунікаціях, щоб заблокувати заяви про те, що вони створили свої платформи, щоб викликати залежність у молоді, спричиняючи депресію та інші проблеми.

«Жодного постачальника чи користувача інтерактивної комп’ютерної послуги не можна розглядати як видавця чи розповсюджувача будь-якої інформації, наданої іншим постачальником інформаційного контенту», — йдеться в Розділі 230, який ефективно захищає платформи соціальних мереж від судових позовів на основі вмісту їхніх користувачів .

Однак суддя Кул сказав, що розділ 230 не застосовується, оскільки позови стосувалися того, як компанії соціальних мереж розробили свої платформи, а не вмісту, який публікують користувачі.

Мета в перехресті прицілу

Суддя також проклав шлях для позивачів, щоб продовжити заяви про те, що Meta знала про «дефекти» своїх платформ, але не поділилася цією інформацією з користувачами.

Стверджувалося, що Meta цього не робила. розкрити зовнішнє дослідження, яке виявило, що його платформи викликають звикання та мають «негативний» вплив на добробут користувачів. Дослідження також повідомляє, що підлітки, які відчували залежність від додатків Meta, знали, що вміст шкідливий для їх психічного здоров’я, але не могли зупинитися. Дослідження також виявило, що «користувачі, які проводили багато часу» на платформах Meta, були «непропорційно молодими».

Google оскаржила рішення в заяві для Bloomberg, заявивши, що YouTube пропонує «відповідний віку» досвід для дітей та сімей, пропонуючи «надійний» контроль.

Цей вердикт винесено на тлі триваючої федеральної справи проти платформ соціальних мереж. Таким чином, ці платформи можуть не мати змоги використовувати Розділ 230 як захист, коли мова йде про пристрасть до соціальних мереж у такому випадку.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *