Майбутній «режим відновлення» Android захистить ваші дані від шпигунів

Режим відновлення заблокує ваші особисті дані за допомогою облікових даних на екрані блокування, дозволяючи виконувати діагностику.

  • Google працює над додаванням функції «repair mode» до стандартного Android.
  • У режимі ремонту ваші особисті дані не будуть збережені. видно, але основна функція телефону залишатиметься доступною для ремонтників.
  • Щоб увійти в режим відновлення та вийти з нього, знадобляться ваші облікові дані для блокування екрана.

Незалежно від того, наскільки дорогий ваш флагманський смартфон, є невелика ймовірність того, що вам знадобиться ремонт протягом багатьох років використання. За ці роки телефони стали неймовірно міцними, але вони все ще залишаються крихкою електронікою, яка може зламатися та потребувати ремонту. Але ці телефони також є основним домом для багатьох наших особистих даних, тому ремонт стає доволі напруженим. Вам потрібно не тільки створити резервну копію всіх своїх даних, але й стерти дані з телефону для душевного спокою та відновити його, коли ви його отримаєте. Схоже, Google має намір зробити цей процес трохи менш напруженим для користувачів.

Як помітив Мішаал Рахман, Google об’єднав коміти для «режиму відновлення» в базову версію Android.

Додайте конфігурацію, щоб увімкнути або вимкнути підтримку режиму відновлення. Вмикає або вимикає режим відновлення платформи. Ця функція створює безпечне середовище для захисту конфіденційності користувача під час ремонту пристрою. За замовчуванням вимкнено, оскільки виробники комплектного обладнання могли мати подібну функцію на своїх пристроях.

Режим ремонту дозволить відправити пристрій на ремонт, не стираючи з нього дані. У режимі ремонту спеціалісти з обслуговування не зможуть отримати доступ до ваших особистих програм і даних, але все одно зможуть перевірити функціональність системи вашого телефону для діагностики.

Мішал пояснює, що режим відновлення використовує механізм динамічних оновлень системи, який дозволяє смартфонам Android завантажуватися в Generic System Image (GSI). Але замість завантаження в GSI режим відновлення використовує оригінальний образ системи в поєднанні з новим образом даних користувача, імітуючи новий екземпляр ОС. Коли ви виходите з режиму відновлення, цей екземпляр видаляється, і ви повертаєтеся до попереднього образу даних користувача.

Для входу в режим відновлення та виходу з нього потрібен пароль блокування екрана. Тож технічні спеціалісти не зможуть отримати доступ до особистих даних навіть після перезавантаження.

Ми бачили, як OEM-виробники пропонують подібні функції на своїх телефонах. У Samsung є Maintenance Mode в One UI, тоді як Google планує надати Repair Mode на Pixels у грудні 2023 року Pixel Feature Drop. Цей новий режим відновлення призначений для ширшої екосистеми Android і має бути доступним у майбутніх випусках Android.

Тож наступного разу, коли вам потрібно буде надіслати свій телефон у разі проблеми із зеленою лінією чи іншого дефекту, де ваш телефон у робочому стані, вам буде менше проблем. Рекомендовано резервне копіювання даних.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *