Samsung Galaxy S9/S9 +: особливості та порівняння з S8

Новий флагман Samsung, як і завжди, справив багато шуму. Можна довго обговорювати його характеристики і зовнішність, але давайте будеv відверті, всім нам цікаво тільки одне – наскільки він краще (або гірше) конкурентів, а також які ключові нововведення роблять його таким дорогим і бажаним.
Зараз ми не будемо зосереджувати свою увагу на конкретних технічних характеристиках Galaxy S9 і S9 +, ви завжди можете знайти їх та чохли на https://armored.com.ua/2171-samsung_galaxy_s9plus, ми лише акцентуємо увагу на найважливішому, що є в нового в флагмані корейців.

Корпус

У новому поколінні смартфона використовується рама з особливо міцного алюмінію 7000 серії, а лицьову і тильну сторону прикриває більш товсте і міцне скло Gorilla Glass з поліпшеним олеофобним покриттям. У теорії, це дозволить смартфону витримувати серйозні падіння і захистить від дрібних подряпин. Як ми пам’ятаємо, попередники наших героїв були досить тендітними. Наскільки ці обіцянки правдиві покаже досвід реальних користувачів, зате вже зараз ясно, що це позначилося на товщині і вазі нових смартфонів, збільшення, втім, не настільки значне, щоб стати недоліком.

samsung s9 plus

Стереозвук

Нарешті, коли вже багато апаратів навіть среднього ціновогу  сегменту навчилися задіювати розмовний динамік для створення стереопари, до цього прийшов і Samsung. За звучання відповідає компанія зі світовим ім’ям, це AKG.

Камера

Тут відзначилась модель з приставкою “Плюс”, адже здвоєний модуль, про особливості якого ми поговоримо нижче дістався саме їй. Саме модуль камери отримав найкрутіші нововведення: мало того, що він здвоєний, так ще й один з об’єктивів має змінну апертуру, що дозволить однаково добре знімати на світлі і в темряві. Щоб пояснити, як це працює, Samsung наводить як приклад людське око. На світлі зіниця вузька – їй відповідає діафрагма F/2.4, а в темряві вона розширюється – аналогічно при недоліку освітлення використовується модуль з апертурою f/1.5. До слова, це рекордне значення в сучасних смартфонах.
Режим Super SlowMo ми теж бачимо вперше. Він має на увазі зйомку з частотою 960 кадрів в секунду у форматі HD. Правда, є і обмеження. Така швидкість може бути недоступною протягом усього відео, а лише кілька секунд.

Станом на сьогодні подібну функцію мають тільки флагмани Sony, причому там уповільнена зйомка може тривати протягом усього відео, а не окремих його фрагментів.

samsung galaxy s9 camera

Залізо

Тут ми маємо планомірний розвиток і не більше того. На зміну торішньому чіпу прийшли Exynos 9810 і Snapdragon 845 – безкомпромісно продуктивні рішення, які ще багато років не втратять свою актуальність. У цьому абзаці ми також відзначимо модель S9 +, так вона отримала 6 ГБ оперативної пам’яті, проти 4 ГБ, доступних на S9. Втім, в реальному використанні різниця навряд чи буде помітна.

Сканер відбитків пальців

Переміщення дактилоскопічного сенсора на нове місце було очікуваною зміною. Як ми пам’ятаємо, в S8 він був осторонь від об’єктива головної камери і його доводилося довго намацувати, а вічко камери весь час було брудним. Тепер сканер переїхав нижче. На новому місці його і намацати легше і об’єктив залишається чистим. Крім того, з’явилася нова опція, нерозривно пов’язана з даними сенсором. Вона отримала назву Dedicated Scan і має на увазі призначення різних відбитків пальців на розблокування смартфона в цілому і доступ до захищених папок.

Розблокування

Якщо на минулих флагманах Samsung для розблокування смартфона можна було використовувати відбиток пальця або скан райдужної оболонки, то в Galaxy S9 з’явилася функція Intelligent Scan, яка досліджує одночасно особу і райдужку. У теорії, цей спосіб повинен бути швидше і надійніше.

Пульсометр

Приділяти велику увагу своєму здоров’ю останнім часом стало модним і цей факт не вислизнув від уваги виробників електроніки. На ринку стає все більше гаджетів для відстеження фізичної активності і стану здоров’я. Не залишився осторонь і Samsung. У нових Galaxy S9 і S9 + новий оптичний датчик ЧСС, призначений, в тому числі, для вимірювання пульсу під час фізичних вправ. Як завжди, компанія не втомлюється нагадувати, що для медичних цілей датчики не передбачені, тільки для фітнесу або легких фізичних вправ.

Горизонтальний домашній екран

Це дрібне, але приємне нововведення допоможе швидко перемкнутися з гри або відео в інший додаток. Тепер домашній екран доступний як у вертикальній, так і в горизонтальній розгортці. Швидше за все, ландшафтна орієнтація потрібна була ще й для зручності використання смартфона в доці, про який поговоримо нижче.

AR Emoji

Ця опція – такий собі неприкрита відповідь Apple. Смартфон створює віртуальну копію вашого обличчя і зчитує ваші емоції, що дозволяє йому (досить успішно, до речі) відтворювати отриманий результат у вигляді відеороликів і стікерів в соцмережах. Якщо анімована копія вам не подобається, її можна злегка змінити.

AR Emoji samsung galaxy s9

Dex Pad

Судячи з усього, торішня док–станція припала користувачам до душі. Інакше, як пояснити появу другого покоління Dex? Новий док став функціональнішим: смартфон в ньому розміщується паралельно столу і може виконувати роль тачпада. Підключення клавіатури і миші все так само не викликає складнощів, а зображення на зовнішній монітор виводиться в форматі 2K, тоді як рік тому підтримувався тільки FullHD. Що цікаво, якщо до нового Dex Pad підключити минулорічний Galaxy S8, розширення зображення все одно обмежиться форматом 1080p.

Вартість

Не згадати ціну даних смартфонів було б неправильним, враховуючи про які пристрої ми говоримо. Інтригувати тягти не будемо, вартість стала трохи вище, ніж рік тому на старті продажів і становить $ 720- $ 800 за молодшу модель Galaxy S9 і $ 840- $ 930 за Galaxy S9 +. Зростання ціни, як бачимо невелике і цілком відповідає ринковим тенденціям.

Підсумки

Як бачимо, всі нововведення в поточних флагмани компанії носять скоріше косметичний характер. По–справжньому важливим можна вважати тільки оновлення камери, особливо поява змінної апертури і нову сповільнену зйомку. Втім, не можна назвати це несподіванкою: складно дивувати чимось публіку щороку, а торішній герой ніс дійсно багато значних змін. Між тим, ми усвідомлюємо, що будь–яка з представлених Галактик буде бажаною і гідною покупкою і не хочемо позбавляти її цього звання. Потенційного покупця чекає потужне залізо, безкомпромісно крута камера і програмні можливості, які або не мають аналогів взагалі, або з’являються на дорогих і не наймасовіших пристроях. При цьому цінник смартфона залишається, як і рік тому, високим що змусить багатьох шанувальників звернути свої погляди на більш дешеві моделі.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *