Як зробити веб-камеру з Android телефону

Якщо вам терміново була потрібна веб-камера для зв’язку в Skype, Zoom або в іншому чаті або месенджері, але під рукою немає нічого, крім вашого телефону Android, ви цілком можете перетворити його на веб-камеру для вашого комп’ютера або ноутбука.

У цій інструкції детально про два простих способи використання Android телефону як веб-камера для Windows 10, 8.1 або Windows 7.

Перетворюємо Android на веб камеру за допомогою DroidCam

DroidCam Wireless Webcam — одна з найпопулярніших і найпростіших програм для таких цілей. Воно дозволяє легко перетворити Android телефон на IP-камеру з доступом по локальній мережі або (після деяких маніпуляцій) — через Інтернет або на веб-камеру для використання на комп’ютері по Wi-Fi або кабелю USB.

 1. Скачайте безкоштовний додаток DroidCam на ваш Android телефон з Play Маркет – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dev47apps.droidcam . Можна відразу запустити його, після екрану з базовою інформацією камера автоматично активується і у вікні програми ви побачите адресу веб-камери у локальній мережі. Увага: комп’ютер і телефон повинні бути підключені до однієї мережі. Якщо це не можна реалізувати, далі буде описано додатковий спосіб підключення USB.

Додаток DroidCam на Android

 1. На комп’ютер завантажте та встановіть програму DroidCam Client з офіційного сайту https://www.dev47apps.com/droidcam/windows/
 2. Запустіть DroidCam на комп’ютері та введіть IP-адресу, що відображається на телефоні. За бажанням, позначте «Audio» для передачі не лише відео, а й аудіо. Натисніть кнопку Start.

Підключення DroidCam до комп'ютера

 1. В результаті після підключення ви побачите зображення з камери телефону у вікні DroidCam. Це вікно можна згорнути (або натиснути Ctrl+H, щоб згорнути програму в область сповіщень), а потім відкрити будь-яку програму, в якій вам потрібна веб-камера, при необхідності вибрати потрібну камеру DroidCam в налаштуваннях програми.

Використання Android веб-камери DroidCam

 1. При необхідності вибрати фронтальну або основну камеру телефону, ви можете зайти в налаштування DroidCam на телефоні та відкрити пункт «Камера».

У більшості програм для відеоконференцій веб-камера DroidCam успішно працює, проте змусити її працювати у вбудованій програмі «Камера» Windows 10 мені не вдалося. На жаль, у моєму випадку камера виявилася перевернутою (хоча, загалом можна змінити положення телефону), а опції розвороту та відображення камери недоступні у безкоштовній версії Droidcam.

Якщо ви не можете підключити комп’ютер і телефон до однієї мережі, можна використовувати підключення телефону через USB, для цього:

 1. Увімкніть налагодження USB на Android телефоні, підключіть телефон кабелем до комп’ютера і дозвольте налагодження на екрані телефону. Запустіть програму DroidCam на Android.
 2. У DroidCam на комп’ютері виберіть з’єднання USB, вкажіть пристрій у списку та натисніть Start.

Підключення DroidCam через USB

 1. Інші кроки будуть тими самими, що й у попередньому випадку.

IP веб-камера

IP Webcam — ще одна гарна програма з тими ж можливостями. Щоб використовувати ваш телефон Android як веб-камеру за допомогою цієї програми, виконайте такі кроки:

 1. Встановіть IP Webcam на ваш телефон і запустіть програму, сторінку програми в Play Маркет – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pas.webcam
 2. У програмі після запуску відразу відкриється екран налаштувань. Перейдіть його вниз і натисніть кнопку «Запустити».

Запуск IP Webcam на Android

 1. На екрані телефону внизу з’явиться адреса, за якою можна отримати доступ до камери. Введіть його в адресному рядку браузера на комп’ютері, підключеному до тієї ж мережі, що й телефон. Потрібно відкрити сторінку як на зображенні нижче.

Сторінка управління IP Webcam

 1. У меню цієї сторінки оберіть “Драйвери для чатів” – “IP Camera Adapter” і завантажте драйвер на комп’ютер за посиланням на наступній сторінці. Встановіть його на комп’ютер. Також можна просто завантажити драйвер веб-камери на сторінці https://ip-webcam.appspot.com/
 2. Після встановлення запустіть утиліту конфігурації IP Camera Adapter і введіть вказану на екрані телефону IP адресу, з додаванням /video в кінці, наприклад http://192.168.1.168:8080/video і натисніть OK.

Підключення до IP Webcam у Windows

 1. Готово. Тепер, як і у випадку з попередньою програмою, ви можете запустити будь-який месенджер або іншу програму, де потрібна веб-камера, припустимо, Skype, вибрати в налаштуваннях камери MJPEG Camera і використовувати ваш телефон як веб-камеру.

IP веб-камера в Skype

Знову ж таки, все це справно працює в більшості, але не у всіх додатках. Також пам’ятайте про налаштування конфіденційності в Windows 10, де може бути включена заборона доступу до камери, докладніше: Що робити, якщо веб-камера не працює в Windows 10.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *