ART або Dalvik на Android – що це таке, що краще, як увімкнути

Google представила нове середовище виконання програм як частину оновлення Android 4.4 KitKat. Тепер, окрім віртуальної машини Dalvik, на сучасних пристроях із процесорами Snapdragon з’явилася можливість вибрати середовище ART. (Якщо ви потрапили на цю статтю з метою дізнатися, як увімкнути ART на Android, перейдіть її до закінчення, там дана ця інформація).

Що таке середовище виконання додатків і до чого тут віртуальні машини? В Android, для виконання програм, які ви завантажуєте у вигляді файлів APK (і які не є компільованим кодом) використовується віртуальна машина Dalvik (за замовчуванням, на даний момент часу) і завдання компіляції лягають саме на неї.

У віртуальній машині Dalvik для компіляції програм використовується підхід Just-In-Time (JIT), що передбачає компіляцію безпосередньо при запуску або при певних діях користувача. Це може призводити до тривалого часу очікування при запуску програми, «гальмах», більш інтенсивному використанні RAM.

Основна відмінність середовища ART

ART (Android RunTime) – нова, поки що експериментальна віртуальна машина, представлена ​​в Android 4.4 і включити її поки що можна лише в параметрах розробника (нижче буде показано, як це зробити).

Головна відмінність ART від Dalvik – підхід AOT (Ahead-Of-Time) при виконанні додатків, що в загальних рисах означає попередню компіляцію встановлюваних додатків: таким чином, початкова установка програми займатиме більш тривалий час, вони займатимуть більше місця у сховищі Android пристрою Однак їх подальший запуск відбуватиметься швидше (воно вже скомпільовано), а менше використання процесора та оперативної пам’яті у зв’язку з необхідністю повторної компіляції може, в теорії, призводити до меншого споживання енергії.

Як насправді і що краще, ART чи Dalvik?

Вибір ART або Dalvik на Nexus 5

В Інтернеті є вже безліч різних порівнянь роботи Android пристроїв у двох середовищах і результати різняться. Один із наймасштабніших і докладніших таких тестів викладено на androidpolice.com (англ.):

Підсумовуючи результати, можна сказати, що очевидних переваг на даний момент часу (потрібно враховувати, що робота над ART триває, це середовище поки що тільки на експериментальній стадії) у ART немає: у деяких тестах робота з використанням цього середовища показує кращі результати (особливо в тому , Що стосується продуктивності, але не у всіх її аспектах), а в деяких інших особливих переваг непомітно або Dalvik попереду. Наприклад, якщо говорити про час автономної роботи, то всупереч очікуванням Dalvik показує практично рівні результати з ART.

Загальний висновок більшості тестів – очевидної різниці при роботі з ART, що з Dalvik немає. Однак, нове середовище і підхід, що використовується в ній, виглядають багатообіцяюче і, можливо в Android 4.5 або Android 5 така різниця буде очевидна. (Більше того, Google, можливо, зробить ART середовищем, що використовується за умовчанням).

Ще кілька моментів, на які слід звернути увагу, якщо ви вирішите включити середовище ART замість Dalvik — деякі програми можуть працювати неправильно (або не працювати взагалі, наприклад WhatsApp і Titanium Backup), а повне перезавантаження Android може зайняти 10-20 хвилин: тобто , якщо ви увімкнули ART і після перезавантаження телефону або планшета він завис, чекайте.

Як увімкнути ART на Android

Для того, щоб увімкнути середовище ART, ви повинні мати Android телефон або планшет з версією ОС 4.4.x та процесором Snapdragon, наприклад, Nexus 5 або Nexus 7 2013.

Увімкнення режиму розробника на Android

Спочатку необхідно увімкнути режим розробника на Android. Для цього зайдіть в налаштування пристрою, перейдіть в пункт «Про телефон» (Про планшет) і кілька разів топніть по полю «Номер збирання», поки не побачите повідомлення про те, що стали розробником.

Увімкнути ART на Android

Після цього в налаштуваннях з’явиться пункт “Для розробників”, а там – “Виберіть середу”, де і слід встановити ART замість Dalvik, якщо у вас є таке бажання.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *