Як дізнатися реальну ємність акумулятора Android телефону

З часом, особливо при інтенсивному використанні або частому повному розряді, батарея на Android телефоні втрачає свою ємність, а при заміні акумулятора на новий дуже часто можна отримати меншу ємність, ніж була на заводській батареї, навіть якщо на наклейці вказані ті ж числа. У всіх цих і багатьох інших випадках може бути корисно дізнатися про реальну ємність акумулятора Android, про що і йтиметься в цій інструкції. Також може бути корисним: Чому швидко розряджається акумулятор на Android і що робити? Як включити відсоток заряду батареї на Android.

На жаль, вбудованих функцій оцінки актуальної ємності батареї на Android немає: деякі виробники мають вбудовані програми або розділи в налаштуваннях для оцінки здоров’я акумулятора, але за ними не завжди можна зробити правильні висновки. Якоїсь системної інформації про фактичну ємність, яку можна було б використовувати, в Android також відсутня. Однак, дані про енергоспоживання в кожний момент часу (такі відомості системі надає) і відомості про заряд, що залишився, дозволяють стороннім додаткам проаналізувати і підрахувати близьку до дійсної ємність встановленого акумулятора.

Отримання даних про актуальну ємність батареї Android у програмі AccuBattery

У Play Маркет є кілька додатків для аналізу ємності батареї, проте найпопулярніше і найточніше (у мережі можна знайти порівняння результатів, отриманих у програмі та за допомогою апаратних вимірювачів ємності) — AccuBattery, доступне безкоштовно (є і Pro версія, але для нашого завдання вона не є обов’язковою).

Завантажити AccuBattery можна з офіційного магазину Play Маркет: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery . Після встановлення та запуску AccuBattery, інформації про ємність акумулятора зараз відразу отримати не вдасться: пов’язано це з тим, як додаток «вимушений» її підраховувати і коригувати, перш ніж числа стануть близькими до дійсних. Загальний порядок дій у контексті теми:

 1. Після запуску програми та кількох вітальних екранів з інформацією про його можливості, на вкладці «Зарядка» перевірте, чи правильна програма визначила «Проектну ємність» (вона ж «паспортна ємність») вашого акумулятора. Якщо ні, натисніть «Встановити проектну ємність» та встановіть правильне число. 

Встановлення паспортної ємності акумулятора в AccuBattery

 1. Дізнатися про ємність заводського акумулятора можна з характеристик телефону в Інтернеті або за допомогою ще однієї сторонньої програми: AIDA64 дуже точно відображає паспортну ємність для смартфонів популярних марок (AccuBattery в цьому аспекті може помилятися).

 Паспортна ємність акумулятора Android в AIDA64

 1. Після першого запуску пункт “Обчислена ємність” (саме те, що нас цікавить) буде порожнім. Наше завдання – набратися терпіння та користуватися телефоном. Про те, що слід при цьому врахувати — далі, після кроків, що розглядаються.
 2. Вже після першої зарядки вашого Android телефону, у пункті «Обчислена ємність» з’являться дані про ємність у мАг (mAh), розраховані на поточний час. Надалі, у міру продовження відстеження, ці дані коригуватимуться і ставатимуть більш точними.

 Розрахована реальна ємність акумулятора Android

 1. Також у міру використання (не з першого дня) почне заповнюватись графік “Ємність батареї” внизу вкладки “Здоров’я” в AccuBattery.

Це майже все: якщо вам потрібні більш точні дані про ємність акумулятора вашого телефону Android дозвольте додатком збирати інформацію протягом тижня-двох. При цьому слід врахувати такі нюанси:

 • Після встановлення програми вона за замовчуванням налаштовується таким чином, що при досягненні заряду 80% пропонує завершити зарядку (це може позитивно позначитися на загальному терміні служби акумулятора).
 • Водночас, більшість користувачів намагаються не розряджати батарею до кінця, оскільки знають про те, що це шкодить акумуляторам Li-Ion/Li-Pol.
 • Перші два пункти (зарядка не до кінця і після лише часткового розряду) ведуть до того, що дані про ємності, що розраховуються, виявляються менш точними.

Як зробити з цим – вирішувати вам. Я рекомендую протягом тижня заряджати телефон до 100% і розряджати до 20-30%, дані виходять відносно точними, а процес буде щадним для акумулятора.

додаткові відомості

На завершення — додаткова інформація, яка може бути корисною:

 • Коли ви міняєте акумулятор у майстерні або купуєте (особливо у товаришів з піднебесної) і встановлюєте його самі, слова «оригінальний» та приємні числа виду «4000 mAh» часто виявляються далекі від істини.
 • Багато сайтів, схожих на те, на якому ви зараз знаходитесь, пропонують інструкції на тему «Як відкалібрувати батарею Android», які зводяться до повного заряду (іноді з деякими нюансами) і наступного повного розряду акумулятора та повідомлень про те, що це дозволить телефону « оцінити» і точніше показувати відсоток заряду або збільшити ємність. Перше, з деякими застереженнями, — певною мірою вірно: повний цикл заряду/розряду, що виробляється час від часу (раз на місяць-три) дозволяє спеціальному чіпу на акумуляторі надалі передавати більш точні числа відсотка заряду, які, у свою чергу, показує вам телефон. Однак: навіть якщо ви вирішили це зробити, і побачили пораду, що цей цикл варто виконати кілька разів поспіль на новому телефоні або новій батареї, рекомендую не прислухатися. Друге — цілком неправильно сьогодні, якщо тільки у вашому телефоні не встановлена ​​батарея NiMh/NiCd (теоретично це можливо, але тільки на дуже старих пристроях, останніми роками мені таких зустрічати не доводилося).
 • Якщо ваш телефон раптово відключається або миттєво розряджається, досягнувши певного відсотка заряду (50%-30%), зазвичай це говорить не про проблеми з калібруванням, як це описано в попередньому пункті, а пов’язано з першим пунктом (у випадку щодо нової батареї) або ж із сильним зносом/пошкодженнями акумулятора.
 • Якщо вам цікаво розібратися з правдою та вигадкою на тему сучасних акумуляторів та особливостях їх роботи, а також ви готові до того, що це буде не укаїнською мовою (але дуже зрозуміло для початківців), кращого ресурсу, ніж https://batteryuniversity.com/ learn/, мабуть, не знайти.
 • У відомому китайському інтернет-магазині на запит phone battery meter ви можете знайти недорогі апаратні вимірювачі ємності батареї.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *